Įsilaužimas į 112.lt - čia ir dabar. O kaip aptikti įsilaužimus ir saugumo spragas ? Galimi du keliai. Pirmas - mokytis. Daug. Dar reikalingas analitinis mąstymas. Bet šis kelias sunkus. Yra antras kelias, lengvesnis, kaip greitai tapti kibernetinio saugumo ekspertu.
Nieko nėra paprasčiau - užtenka išmiegoti naktį - ir vualia - tu jau ekspertas. Nereikia nei mokintis, nei kokių nors žinių - tik spragteli piršais ir tu - jau kibernetinio saugumo ekspertas.
Tam užtenka daug kalbėtis su žurnalistais ir prisistatinėti kibernetinio saugumo ekspertu. Galima ir nusišnekėti. Žinių nereikia. Ne problema - niekas nepastebės - tie, kas klauso, apie kibernetinį saugumą nesupranta, o tie, kurie supranta - tokių neklauso ...
Tam, kad įvertinti tokių asmenų kompetenciją - užtenka trumpai su jais pasikalbėti. Nepakenks pažvelgti ir į jų CV.
Tokių "ekspertų" spaudoje, kurie nesupranta, kaip vyksta įsilaužimai, ir kaip gintis nuo jų - kažkur apie 95%.
Tada kibernetinis saugumas tampa "popieriniu", o deklaruojamos "galimybės" drąstiškai skiriasi nuo realybės . Kodėl taip sakau - todėl, kad toks įspūdis susidaro žiūrint į spaudoje kibernetinio saugumo ekspertais prisistatančius asmenis - dažniausiai apie kibernetinį saugumą jie išvis nieko nesupranta, o geriausiu atveju - kažkur šalia pastovėjo.
Jūsų dėmesiui - įsilaužimas į bendrojo pagalbos centro svetainę.
Įdomumo dėlei - lietuviškų svetainių stebėjimui kibernetiniai pajėgumai padidinti už 700k ( https://m.delfi.lt/partnerio-turinys/article.php?id=82623417 ), darbuotojų turima virš 50 ( rekvizitai.lt ), o mano naudojama įsilaužimų aptikimo sistema už 1k ( aparatūros kaina ) panašu, kad mato gerokai daugiau, o ir žmogiškųjų resursų beveik nenaudoja ( 0.05 žmogaus laiko )....
Saugumo testavimai
Botnetų stebėjimas
DDOS gynyba
WEB svetainių apsauga
Kibernetinio saugumo tyrimai